Nagrywamy nowe odcinki podcastu „Pokolenie Jutra”

Udostępnij

Jak walczyć z dezinformacją ? Jak rozróżnić rzetelne wiadomości od fake newsów ? W jaki sposób obronić się przed oszustwami w internecie ? Na te i inne pytanie odpowiadamy w realizowanym przez nas cyklu audycji „Pokolenie Jutra”.

W dobie rewolucji technologicznej, społeczeństwa informacyjnego i gwałtownego rozwoju sztucznej inteligencji, kształtowanie kompetencji cyfrowych i umiejętność krytycznego podejścia do mediów to przydatne narzędzia, którymi powinniśmy skutecznie się posługiwać, aby sprawnie i bezpiecznie poruszać się w ramach życia społecznego.

W budowaniu tych kompetencji niezbędna jest edukacja medialna, której elementy przybliżamy słuchaczom Radia Kielce w ramach cyklu audycji „Pokolenie Jutra”. Projekt realizowany jest przez nas od marca 2023 r. i od tego czasu powstało już kilkadziesiąt odcinków dostępnych na stronie internetowej Centrum Edukacji Medialnej. Z ekspertami wywodzącymi się z różnych dyscyplin naukowych, staramy się zgłębiać tematykę zagrożeń wynikających z nagłych zmian w świecie nowoczesnych technologii i udzielać celnych odpowiedzi, jak z tymi problemami sobie poradzić.

Tematów wciąż nie brakuje. Jesteśmy po nagraniu kolejnych odcinków podcastu, w którym gościem Magdaleny Galas-Klusek będzie Joanna Piekarska, Prezeska Polskiej Sekcji IBBY – Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych. Panie będą rozmawiały na temat rynku wydawniczego w Polsce, sposobów dystrybucji książek, o tym jakie lektury wybiera dzisiaj młodzież, jak pisanie książek wygląda w dobie sztucznej inteligencji, o roli bookstagrama oraz wielu, wielu innych.

Podcasty z tej rozmowy będą dostępne w czerwcu, a już dziś zapraszamy do wysłuchania poprzednich audycji: https://cempolska.pl/podcasty/.