Nowy cykl audycji radiowej “Pokolenie jutra”. Włącz weryfikację

Udostępnij

Kto kłamie, kto mówi prawdę? Manipulacja, fake newsy… jak z nimi walczyć? To tematy, którymi zajmiemy się w nowym cyklu audycji „Pokolenie jutra”.

Większość internautów nie potrafi odróżnić opinii od faktów. Nie mamy też nawyku weryfikowania informacji i często nieświadomie, przesyłając dalej niesprawdzone posty z mediów społecznościowych, zwiększamy popularność fake newsów i dezinformacji.


Dziś w dobie internetu podstawowe umiejętności weryfikowania informacji i bezpieczeństwa w sieci powinien posiadać każdy. Ochroni to nas i naszych bliskich nie tylko przed dezinformacją, ale – co bardzo ważne – przed oszustwami, manipulacjami, które są głównym narzędziem używanymi przez przestępców w internecie.

Opracowując wspólnie z ekspertami Naukowej Akademickiej Sieci Komputerowej nowy cykl audycji „Pokolenie jutra”, założyliśmy sobie prosty cel: przekazać w przystępnej dla każdego formie sposoby na skuteczną obronę przed dezinformacją. Podczas cyklu dowiesz się również, co robić, by nie pomagać tym, którzy ją tworzą.

Chcesz wiedzieć, jak oddzielić przekazy prawdziwe od tych fałszywych? Słuchaj w każdy czwartek w Radiu Kielce (101,4 FM) między godz. 19.00 a 20.00 “Pokolenia jutra”, realizowanego we współpracy Centrum Edukacji Medialnej z NASK.
Zadbaj o swoje jutro już dziś. Nie daj się dezinformacji, włącz weryfikację.

SMS

Grafika: Obraz Andy Leung z Pixabay