Olimpiada wiedzy o mediach w liczbach:
1000 uczestników w I etapie
150 uczestników w finale
72 indeksy na kierunki dziennikarskie
na 16 polskich uczelniach wyższych
Media to we współczesnych państwach demokratycznych IV władza. Wszyscy wiedzą o ich znaczeniu i odczuwają ich wpływ. Olimpiada Wiedzy o Mediach to ogólnopolska inicjatywa uczelni z całego kraju, szansa dla uczniów klas maturalnych, którzy chcą zdobyć jeden z indeksów na kierunku dziennikarskim oraz cenne nagrody rzeczowe.
Udział w Olimpiadzie to nie długie i nudne wypracowania! Olimpiada Wiedzy o Mediach składa się z 3 etapów.
W I etapie jej uczestnicy tworzą eseje, filmy, fotoreportaże lub fotokasty na jeden z podanych tematów. W przeszłości pojawiły się zagadnienia związane z medialną rozrywką, hejtem w internecie, przyszłością mediów czy ich autotematyzmem.
II etap – okręgowy – to test wiedzy o mediach.
III etap – centralny – odbywa się na Uniwersytecie Warszawskim, trwa dwa dni (17 i 18 marca 2023 r.) i składa się z dwóch części. Pierwsza – to ponownie test wiedzy o mediach. Laureatami Olimpiady zostaną uczestnicy, którzy zdobędą najwyższą liczbę punktów i zajmą miejsca od 1 do 36. Finalistami zostaną uczestnicy, którzy zajmą miejsca od 37 do 72. Laureaci i finaliści otrzymają indeksy na studia dziennikarskie na 16 polskich uczelniach wyższych oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Najlepsza „dwunastka” wystąpi przed publicznością podczas quizu, w trakcie którego powalczy o nagrody i tytuł zwycięzcy IX edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Wydarzeniu towarzyszą spotkania z uznanymi dziennikarzami i wizyty w atrakcyjnych punktach Stolicy.
Więcej informacji: https://owm.edu.pl