Wakacje na dobrej fali, czyli letni odpoczynek z Centrum Edukacji Medialnej Radia Kielce

Udostępnij

Centrum Edukacji Medialnej w Kielcach zaprasza na wakacyjną przygodę z mediami. Odkryj multimedialną wystawę CEM, odwiedź Polskie Radio Kielce i poznaj pracę radiowca „od kuchni”, dowiedz się jak działają media, jak mądrze z nich korzystać i na co uważać.

Centrum Edukacji Medialnej działające przy Radiu Kielce to unikatowe miejsce na mapie Kielc, które łączy naukę z zabawą i dostarcza wiedzę każdemu, kto chce dowiedzieć się czegoś więcej o mediach i rozwinąć swoje kompetencje cyfrowe. Począwszy od najmłodszych – uczniów szkół podstawowych aż po seniorów. W CEM pokazujemy m.in. jak walczyć z fake newsami i dezinformacją oraz jak być bezpiecznym w sieci. Uczymy krytycznego myślenia i pobudzamy kreatywność.

CO CZEKA NA ODWIEDZAJĄCYCH?

– multimedialna ekspozycja

– filmy edukacyjne ze znanymi aktorami

– świat dźwięku przestrzennego w studiu Dolby Atmos

– studio green screen, gdzie można poczuć się jak prezenter telewizyjny

– niepowtarzalna okazja, aby zwiedzić radiowe studia, porozmawiać z dziennikarzami czy realizatorami, a nawet mieć swoje wejście “na żywo”

KTO MOŻE NAS ODWIEDZIĆ?

Do zwiedzania zapraszamy grupowo: wycieczki, kolonie, kluby osiedlowe, domy seniora oraz grupy zorganizowane samodzielnie przez osoby indywidualne. Minimalny wiek dzieci – 7 lat / 1 kl. szkoły podstawowej. Nie mamy górnej granicy wiekowej. 😉 Grupa może liczyć min. 10, maks. 30 osób*.

REZERWACJE

Aby odwiedzić CEM, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja przez stronę: cempolska.pl/rezerwacje. Wstęp BEZPŁATNY.

GODZINY ZWIEDZANIA

poniedziałek-piątek

8:30-10:00
10:30-12:00
12:30-14:00

*W nietypowych przypadkach prosimy o kontakt pod nr 41 363 05 40 lub +48 509 661 131.