Wakacje z Centrum Edukacji Medialnej

Udostępnij

W wakacje Centrum Edukacji Medialnej w Kielcach zaprasza na specjalny program bezpłatnych zajęć dla grup dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z możliwością zwiedzania Radia Kielce. Zapraszamy grupy kolonijne, obozowe, harcerskie, ale również zorganizowane samodzielnie np. przez rodziców.

W Centrum Edukacji Medialnej nauka łączy się z zabawą. Gromadzimy wiedzę i lubimy się nią dzielić. Rozbudzamy wyobraźnię i oddziałujemy na wiele zmysłów poprzez interaktywną wystawę. W trakcie 1,5- godzinnej wizyty zwiedzający poznają 10 unikalnych stref edukacyjnych. W strefie historii mediów uczestnicy dowiedzą się, jak na przestrzeni lat rozwijały się środki masowego przekazu, natomiast strefa historii radia pozwoli im zgłębić tajniki tego niezwykłego medium. W strefie odsłuchu audycji będzie możliwość posłuchania stacji radiowych z dowolnego kraju na świecie.

Różne gatunki radiowe oraz przygotowanie do roli reportera to najważniejsze elementy strefy edukacyjnej. Studio green screen to miejsce, gdzie każdy sprawdzi się w roli dziennikarza telewizyjnego i nagra swój pierwszy materiał przy użyciu profesjonalnego promptera. Dodatkowo, profesjonalne studio nagraniowe oraz studio Dolby Atmos to dawka dźwięku na najwyższym poziomie.

W strefie wiedzy uczestnicy dowiedzą się, jak nie dać się oszukać w internecie i jak radzić sobie z wyzwaniami cyfrowego świata, a w strefie fake newsów mogą zmierzyć się z problemem dezinformacji.
W trakcie każdej wizyty prezentowane są dwa krótkie filmy edukacyjne z udziałem znanych aktorów: Jerzego Stuhra i Cezarego Pazury.

Grupa powinna liczyć co najmniej 10 i maksymalnie 30 osób w wieku od 10 lat, w tym osoba dorosła jako opiekun.

Aby odwiedzić Centrum, wymagana jest rejestracja terminu na stronie internetowej pod adresem cempolska.pl/rezerwacje. Zajęcia odbywają się 2 razy dziennie od poniedziałku do piątku.

Zapraszamy!