Z pedagogami o cyberbezpieczeństwie

Udostępnij

Jeszcze niedawno pojęcie „cyberbezpieczeństwo” kojarzyło się z hackerskimi atakami, a dzisiaj dotyczy naszych dzieci. To efekt powszechnego, szczególnie wśród młodego pokolenia, dostępu do internetu i technologii mobilnych.

W uświadamianiu znaczenia różnych zagrożeń olbrzymią rolę odgrywa szkoła. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom świętokrzyskie Kuratorium Oświaty organizuje 28 marca 2023 wspólnie z Centrum Edukacji Medialnej konferencję „Po drugiej stronie ekranu – cyfrowa przestrzeń jakże mocno przekonywująca”.

Wydarzenie kierowane jest do dyrektorów szkół, nauczycieli, pedagogów i rodziców. Celem konferencji będzie przybliżenie problematyki negatywnych zjawisk w internecie. Eksperci przedstawią sposoby ochrony przed tymi zagrożeniami oraz omówią rolę rodziców i nauczycieli w kształtowaniu zasad bezpiecznego korzystania z sieci przez dzieci i młodzież.

Poruszone zostaną również kwestie związane z kontrolą rodzicielską i sposobami, w jakie można ograniczyć dostęp do niebezpiecznych treści. Konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat najskuteczniejszych sposobów zabezpieczenia najmłodszych przed negatywnymi skutkami korzystania z sieci.

Więcej informacji na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach.