Zombie, bomba logiczna? Nowy cykl „Pokolenie jutra” poświęcony cyberbezpieczeństwu

Udostępnij

Bezpieczeństwo używanych przez nas komputerów i smartfonów jest dzisiaj bardzo ważne. Na szczęście w większości przypadków wystarczy podstawowa wiedza i świadomość, czego w sieci należy unikać. O tym wszystkim dowiecie się z naszej nowej audycji poświęconej cyberbezpieczeństwu. Cykl realizowany jest we współpracy Centrum Edukacji Medialnej z Ogólnopolską Siecią Edukacyjną i NASK.

Przeciętny internauta nie jest specjalistą od zabezpieczenia komputerów. Obce są mu bity, bajty i języki programowania. Tymczasem przestępcy coraz częściej wykorzystują technologię, ale również psychologię, by dobrać się do naszych komputerów, smartfonów i oczywiście kont bankowych. Ich pomysłowość nie zna granic i dlatego tak istotna jest edukacja każdego z nas w zakresie zabezpieczania swojego środowiska cyfrowego.

Na szczęście podstawowych zasad może się nauczyć każdy. Wystarczy jedynie poświęcić chwilę czasu. W cotygodniowej audycji z cyklu „Pokolenie jutra”, emitowanej na falach Radia Kielce (101,4 FM) w każdy czwartek między godziną 19.00 a 20.00, w przystępny sposób, przedstawimy sposoby, jak uchronić swoje dane przed cyberatakami. Nie będzie dla Was tajemnicą, co kryje się pod hasłami ,,bomba logiczna” czy ,,zombie”. Nauczycie się, czego nie robić, by nie wpaść w pułapki zastawiane na Was w internecie.

Obiecujemy solidną dawkę wiedzy, która zaprocentuje bezpieczeństwem w sieci. Zapraszamy!

SMS

Ilustracja: Pete Linforth from Pixabay