Czy wiesz, jak nauczyć swoje dziecko odróżniać fałszywe wiadomości od prawdy? Czy chcesz mu pomóc zrozumieć świat mediów?
Podczas webinaru dr Agnieszka Iwanicka omówi rolę rodzinnej edukacji medialnej i kompetencji cyfrowych rodziców. Odpowie na pytanie, czy da się współcześnie wychować dziecko bez udziału mediów cyfrowych, oraz – jak (i czy w ogóle?) rozszerzać jego kompetencje cyfrowe. Skupi się też na dobrostanie cyfrowym dziecka – przybliży to pojęcie i wyjaśni, jak do niego dążyć.
Weź udział w bezpłatnym spotkaniu online. Pamiętaj, Twój przykład ma znaczenie!
Program
16:30
Otwarcie webinaru
16:45
Czym jest stres cyfrowy?
Marta Błońska – specjalistka digital wellbeing
17:30
Po co nam higiena cyfrowa?
Magdalena Bigaj – prezeska Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa
18:15
Zakończenie
BIO PRELEGENTKI
Dr Anna Kalinowska-Balcerzak
CEO BITECH ThinkTank. Kulturoznawca, doktor nauk humanistycznych, badaczka społeczno-kulturowa. Posiada około 12-letnie doświadczenie badawcze w obszarach kultury cyfrowej i polityk kulturalnych, również w projektowaniu autorskich badań użytkowników. Zajmuje się zagadnieniami związanymi z tożsamością użytkownika, socjologią sieci oraz digital trends. Jest autorką książki ,,CYFROWA TOŻSAMOŚĆ. Jak rozgryźć technologie, które co dzień praktykujemy na sobie?”, która została uznana na rynku polskim za uzupełnienie luki o refleksji nad wpływem współczesnych technologii na samoświadomość ich użytkowników
Dr Bartłomiej Balcerzak
przewodniczący rady Fundacji na rzecz nauki BITECH Think Tank. Doktor informatyki i ekspert z zakresu uczenia maszynowego, dezinformacji w kontekście nowych technologii. Autor publikacji poświęconych interakcjom pomiędzy naukami technicznymi oraz społecznymi. Związany z Uniwersytet Warszawski oraz Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych.
Dr hab. Agnieszka Iwanicka
– pedagog i medioznawczyni, pracownik badawczo-dydaktyczny Zakładu Edukacji Medialnej na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorka publikacji dotyczących funkcjonowania dzieci i młodzieży w cyfrowym świecie. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół edukacji medialnej, wykorzystywania narzędzi cyfrowych w edukacji oraz kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży. Oprócz rozważań teoretycznych prowadzi szkolenia i warsztaty związane z edukacją medialną zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych (nauczycieli, rodziców). Uczestniczka projektów badawczych – krajowych i zagranicznych, członkini Rady Programowej Uniwersytetu III Wieku w Tarnowie Podgórnym i trzykrotna laureatka Listy 100 osób wyróżnionych za działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych w Polsce (rok 2020 i 2021).
Patronat
LInk do pokoju webinarowego -->
Zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji. 21.02.2023 o 16.30 zaczynamy. Korzystając z tego linku wejdziesz do pokoju webinarowego --> https://teams.microsoft.com/l/meetup-join
Potwierdź chęć udziału w wydarzeniu
Masz pytanie o konferencję?
biuro@cempolska.pl
+48 509 661 131
Masz pytanie o konferencję?
biuro@cempolska.pl
+48 509 661 131