OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

ZAPRASZAMY NA WYCIECZKĘ DO CENTRUM EDUKACJI MEDIALNEJ RADIA KIELCE!

Nasze zajęcia odbywają się w nowoczesnych, multimedialnych przestrzeniach CEM oraz Radia Kielce. To miejsce, gdzie uczniowie mają okazję rozwijać swoje umiejętności krytycznego myślenia oraz budować świadome podejście do współczesnych mediów.

Oferujemy zajęcia dostosowane do podstawy programowej dla przedmiotów takich jak język polski, wiedza o społeczeństwie, historia i wiele innych. Stawiamy na interaktywne metody nauczania, które angażują uczniów i zachęcają do aktywnego udziału.

Naszą ofertę dostosowujemy także do osób dorosłych, seniorów. Przed rezerwacją prosimy o kontakt pod nr 509 661 131.

REZERWACJE

Uczestnictwo w ścieżkach edukacyjnych jest odpłatne i wynosi 10 zł/os.

W wycieczkach może uczestniczyć jednorazowo min. 10, maks. 30 osób. Grupy liczące powyżej 30 osób, Opiekun grupy jest zobowiązany podzielić na mniejsze.

Aby wziąć udział w warsztatach bądź zwiedzaniu, należy dokonać rezerwacji przez stronę https://cempolska.pl/rezerwacje/, a następnie w ciągu 7 dni od dokonania rezerwacji należy wnieść opłatę za podaną liczbę uczestników. W wypadku gdy termin zwiedzania przypada wcześniej niż 7 dni od rezerwacji, opłaty należy dokonać w dniu rezerwacji.

Potwierdzenie rezerwacji zostanie wysłane na podany podczas rezerwacji adres e-mail, po zaksięgowaniu wpłaty na rachunku bankowym Radia Kielce.

Szczegółowe informacje na temat zasad rezerwacji i płatności znajdują się w Regulaminie.

WYBIERZ TEMAT

Zajęcia trwają od 60 do 90 minut, w zależności od formy i wybranego tematu. Nauczane treści dostosowujemy do możliwości uczestników.

Media od kuchni. Wycieczka po Radiu Kielce i Centrum Edukacji Medialnej (SP – Ponadpodstawowe) 

Uczestnicy odkryją, jak funkcjonuje radio jako jedno z mass mediów. Odwiedzając interaktywną ekspozycję CEM dowiedzą się, jak rozwijały się media tradycyjne oraz wejdą w świat mediów współczesnych, poznając nowoczesne technologie wykorzystywane w mediach. Uczestnicy będą mieli okazję zrozumieć, jak media wpływają na nasze życie i społeczeństwo. Przekonają się, jakie konsekwencje kulturowe, społeczne i ekonomiczne niesie za sobą rozwój Internetu oraz technologii cyfrowych, w tym szanse oraz zagrożenia. Pierwsza wizyta grupy w CEM? Te zajęcia to idealny wybór!

Jak nie dać się fake newsom? (SP IV – Ponadpodstawowe) – maks. 30 os.

Uczestnicy poznają różnicę między manipulacją, postprawdą, stereotypem a bańką informacyjną. Przeanalizują, czym są fake newsy, clickbaity, propaganda i treści sponsorowane. Nauczą się rozpoznawać manipulację i rozwijać krytyczne myślenie. Sprawdzą, jak odróżniać logiczne argumenty od tych, które bazują na emocjach. Poznają również główne techniki dezinformacji.

Od opinii do informacji. Poznajemy gatunki medialne (SP IV – Ponadpodstawowe) – maks. 30 so.

Uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda komunikacja społeczna i poznają, jak rozróżnić formy przekazów medialnych. Sprawdzą, jakie są typowe cechy tekstów informacyjnych i publicystycznych. Nauczą się odróżniać fakty od komentarzy i opinii, prawdę od fałszu, środki manipulacji i perswazji. Przekonają się, co to znaczy rzetelność dziennikarska i jak ważna jest w mediach.

Różne oblicza hejtu. Jak z nim walczyć i budować kulturę szacunku? (SP IV – Ponadpodstawowe) – maks. 30 os.

Uczniowie zmierzą się z zagadnieniem hejtu, mowy nienawiści, cyberbullingu oraz dyfamacji. Dowiedzą się, jakie są przyczyny i konsekwencje tych zjawisk, a także będą szukać skutecznych sposobów na walkę z i obronę przed przemocą w sieci, a jednocześnie nauczą się, jak w konstruktywny sposób wyrażać swoje opinie, nie obrażając innych. Przekonają się, jak ważna jest równowaga między wolnością słowa a odpowiedzialnością za to, co się mówi.