Konferencje organizowane przez CEM

Witaj na stronie konferencji

To miejsce poświęcamy wydarzeniom organizowanym przez Centrum. Zapisz się na nadchodzące spotkania lub obejrzyj archiwalne.

Cyberbezpieczeństwo – poradnik w formie multimedialnego centrum edukacyjnego

Popularność mediów społecznościowych nie zawsze idzie w parze z oceną ich wiarygodności. Bardzo często nieprawdziwe informacje rozprzestrzeniają się w internecie znacznie szybciej niż informacje prawdziwe, a duży wpływ na to ma sposób, w jaki funkcjonują platformy social media.

Jednocześnie media społecznościowe coraz częściej stają się głównym lub nawet jedynym źródłem informacji dla wielu osób. Spadające zaufanie do mediów tradycyjnych stwarza doskonałe warunki dla dezinformacji. Podczas webinaru poszukamy odpowiedzi na pytanie, kto i dlaczego wierzy w fake newsy, oraz na ile obserwowana w wielu społeczeństwach zachodnich polaryzacja społeczna może być efektem dezinformacji.

Program

16:30
Otwarcie webinaru

16:45
Czym jest stres cyfrowy?

Marta Błońska – specjalistka digital wellbeing

17:30
Po co nam higiena cyfrowa?

Magdalena Bigaj – prezeska Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa

18:15
Zakończenie

 

Data 30 III 2023
Godzina 17:00-18:00

BIO PRELEGENTki

Dr Malwina Popiołek

Doktor nauk społecznych, zatrudniona w Instytucie Kultury na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka książki „Czy można żyć bez Facebooka? Rola serwisów społecznościowych w sieciowym społeczeństwie informacyjnym”. W latach 2021-2022 przebywała na stażu naukowym w Utica University w Stanach Zjednoczonych, gdzie zajmowała się m.in. badaniem postrzegania różnych naruszeń prywatności w internecie. Jej zainteresowania badawcze dotyczą przede wszystkim roli nowych mediów w społeczeństwie informacyjnym.

Patronat

LInk do pokoju webinarowego -->

Zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji. 21.02.2023 o 16.30 zaczynamy. Korzystając z tego linku wejdziesz do pokoju webinarowego --> https://teams.microsoft.com/l/meetup-join

Potwierdź chęć udziału w wydarzeniu

Masz pytanie o konferencję?

biuro@cempolska.pl
+48 509 661 131